Parallax effect
Image is not available
Parallax effect - copy
Image is not available
Parallax effect - copy - copy
Image is not available
Parallax effect - copy - copy - copy
Image is not available
TåsingeGymnastikforening

Dance 2.-6. klasse

dance Lundby

2. – 6. Klasse

Onsdag kl. 17:00 – 18:00

Gymnastiksalen Sundhøj

Pris: 599 Kr. pr. barn

Hvad laver vi?

På Dance 2-6 klasse er der plads til alle selvom du er nybegynder eller har danset i mange år.

På Dance 2-6 klasse er der plads til alle. Vi skal danse hip-hop, dance, hall og house. Det er vigtigt for mig at vi har det sjovt, og hygger os. Derudover skal vi blive dygtige til at danse, så vi kan lave en fantastisk opvisning.

Alle kan være med, så bare kom. Du behøver ikke at have lavet gymnastik eller dance før, for at være med. Der er plads til den erfarne danser og til dig som er nybegynder. Alle kan være med!

Freja er instruktør på holdet gennem hele sæsonen og er en del af Gym-Sydfyn projektet. Projektet er et samarbejde mellem de sydfynske lokalforeninger, hvor vi deler erfarne instruktører på holdene imellem os, så både trænere, hjælpeinstruktører og gymnaster udvikler sig i løbet af sæsonen. Der var stor ros omkring denne ordning i sidste sæson fra både gymnaster, forældre og instruktører.

Vi deltager naturligvis også i Sydfynsopvisningen og vores lokalopvisning.

Der kan forekomme en lille ekstra udgift i forbindelse med opvisningstøj.

Instruktør: Silja

Hjælpeinstruktør: Alberte

Dance 2-6 klasse 21/22