Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider
TåsingeGymnastikforening

Mor og baby fitness

mor og baby fitness.

Pris: 300,00

Tirsdag fra kl. 10.00 -11.00

I bordtennislokalet i Tåsingehallen.

Barnevognfitness er i vintermånederne flyttet inden for.

Kom til fitness som nybagt mor og tag barnet med, gerne i barnevogn som vi kan tage med i lokalet hvor vi er. Vi vil lave opvarmning og kondition, opstramning af mave og baller samt bækkenbunds optræning. Vi slutter af med lidt forkælelse af kroppen med stræk af ømme muskler, selvmassage og venepumpeøvelser. Alt sammen med opmærksomhed på at børnene, hvis de er vågne, har noget at se på og nogen der smiler til dem.

Tag din mødregruppe med, og vi får nogle dejlige timer. Vi ses, hilsen Vibeke

Instruktør: Vibeke

Mor og baby fitness